Sign In

 Ayurveda ve Aromaterapi Online Programı

Florame ve İstanbul Aydın Üniversitesi ile organize edilen 'Ayurveda ve Aromaterapi ONLINE Programı' İkinci Kez açılıyor!

Programın Amacı:
Sağlıklı yaşam ve önleyici sağlık uygulamalarında önemli bir yeri olan kadim bilgi Ayurveda'yı tanımak, Ayurveda ile ilgili temel bilgileri edinmek, kişisel tiplemelere göre besin seçimini görmek, Ayurveda bilgilerine ve doşalara göre Aromaterapiyi kişiye özel olarak uygulamayı öğrenmek

Program İçeriği:
Uzm. Dr. Selçuk Şimşek
- Ayurveda Felsefesi ve Temel Kavramlar
- Doşalar ve Gunalar
- Elementler
- Prakruti Vikruti
- Beslenme ve Tadlar
- Ayurvedik Beslenme ve Baharatlar
- Dinacarya Günlük Alışkanlıklar
- Nabız
- Aromaterapi
- Aromaterapi ve Ayurveda 

Eğitmenler      : Dr. Öğr. Üyesi Selçuk Şimşek 

Program Tarihi: 09 Ekim 2021, Cumartesi: 13.00-16.00

Katılım Ücreti  :  395 TL (KDV dahil)

Kayıt ve Bilgi    :  0549 813 9985 ya da 0533 594 8953 nolu whatsapp hatları

                               [email protected]

Not                     : Eğitime kayıt olanlara, öncesinde doşa testi gönderilecektir

Program Sonunda Verilen Belgeler: Rektörlük Onaylı Katılım Belgesi

Özgeçmişler:

Dr. Öğr. Üyesi Selçuk Şimşek
Dr. Selçuk Şimşek 1970 İstanbul doğumludur. İ.Ü Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ‘ni 1993 yılında bitirerek Tıp Doktoru oldu. Aynı Fakültede Anesteziyoloji ve Reanimasyon ihtisası yaparak uzmanlığını aldı.
Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde 1999 yılında Anestezi ve Reanimasyon uzmanı olarak çalışmaya başladı. Anestezi ve Reanimasyon Anabilim Dalı Başkanı, Başhekim Yardımcılığı gibi idari görevlerin yanında Erişkin Yoğun Bakım Kliniği’ni kurdu. Aynı Hastanede Palyatif Bakım merkezinin, GETAT (Geleneksel, Tamamlayıcı ve Fonksiyonel Tıp) Uygulama Merkezi‘nin, GETAT Etik Kurulu ve GETAT Eğitim Merkezinin kuruculuğunu yaptı . Aynı zamanda Ülkemizde Ayurveda (Yaşam Bilimi), İbn Sina Tıbbı gibi Kadim Sağlık Bilgeliği’nin günümüze aktarılması ve modern tıp sistemi ile birleştirilmesi üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.  Maltepe Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

güncelleme: 14.9.2021 13:19