Sign In

 ADOBE ILLUSTRATOR


Dijital ortam çözümleri konusunda lider bir firma olan Adobe'un geliştirdiği grafik tasarım programı

Adobe Illustrator, vektörel tabanlı bir yazılım türüdür. Illustrator'un bu kadar popüler olması ve profesyonel tasarımcılar tarafından sıklıkla tercih edilir olmasının en büyük sebebi ise içeriğin başından beri bahsettiğimiz ''vektör'' özelliğidir.

Kısaca örneklemek gerekirse; tamamen vektörlere bağlı kalarak tasarımların yapıldığı Illustrator'de; ne kadar büyük boyutlarda çalışmalar yapılırsa yapılsın, görüntüde bozulma olmaz. Adobe Illustrator'de oluşturulan vektör grafikleri çözünürlükten bağımsızdır. Yani piksel tabanlı tasarım programlarının aksine herhangi bir kalite kaybı yaşamadan sınırsız kez yeniden boyutlandırılabilir.

Adobe Illustrator Neler Yapılabilinir

Gerçek fotoğraflar kullanmayıp vektörler ile oluşturacağınız herhangi bir tasarımda Adobe Illustrator programını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Illustrator'un barındırdığı çok yönlü çizim araçları ile özgün vektörel çizimler yaratabilir, illüstrasyonlar ve tipografiler oluşturabilirsiniz.

Örneğin; grafik tasarımı, web tasarımı, site arayüzleri, firmaların; kartvizit, afiş, broşür, logo, banner tasarımı gibi kurumsal kimlik çalışmalarının tümü için Adobe Illustrator programından yararlanılabilir. Bu gibi tasarımların büyük boyutlarda baskı uygulamalarında ise yine Illustrator programına başvurulabilir. Çünkü, Adobe Illustrator'de hazırlanan çalışmaların ölçeklendirilmesi çok rahat bir şekilde yapılırken görüntüde bozulma ve kalite düşüklüklerinin önüne geçilir. Adobe Illustrator'de oluşturulan firma logosu küçük bir kartvizit üzerinde kullanılırken aynı zamanda çok büyük boyutlarda bir reklam panosu afişine de aynı kalitede basılabilir. Bu sayede oluşturulan tasarım üzerindeki en ufak ayrıntıya kadar her detay net bir şekilde görüntülenebilir ve gözden kaçmamış olur.

Adobe Illustrator Kursu Eğitim İçeriği

  • Illustrator Program Arayüzü
  • Illustrator Temel Şekiller Ve Özellikleri
  • Illustrator Pen Tool (Çizimaraci)
  • Illustrator Nesne Ayarlari
  • Adobe Illustrator Efektleri
  • Illustrator Renklerin Kullanimi
  • Illustrator Baski Ve Montaj Uygulamalari


Eğitim Süresi30 Saat Online (Canlı Ders)

Eğitim Süresi: Planlanıyor.

Eğitim Günleri: Cumartesi - Pazar (10:00 /14:00 )

Eğitim Yeri: Florya Kampüs

Program Detayları İçin:
444 1 428 / 12404
0535 334 53 79
[email protected]r

Ödeme Seçenekleri:

* Online Ödeme : http://op.aydin.edu.tr/sem/uzapp/
* Yerleşkelerimizden Nakit ya da Kredi Kartı,
* Banka EFT ya da Havale,

Banka Hesap Numaramız:
   
T.C. İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ
   YAPI KREDİ BANKASI SEFAKÖY BEŞYOL ŞUBESİ
   ŞUBE KODU:815
   HESAP NO:70356668
   IBAN NO:TR46 0006 7010 0000 0070 3566 68güncelleme: 23.8.2022 17:23