Genel Bilgiler


Bölüm Özgörevleri
Temel bilimsel anlayış içerisinde etik değerleri özümsemiş, Üst düzey Rus dili bilgisinin yanında çeviri kuram ve kurallarına hakim, Araştırmacı, özenli ve düzenli çalışma alışkanlığı olan, Toplumun ve kamu ve özel sektörün ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikli Rus dili mütercim-tercümanlar yetiştirmek.
Bölüm Olanakları:
Uluslararası değişim programları ile yurt dışında eğitim (1 veya 2 yarıyıl) Mezuniyet sonrası yüksek lisans programlarına devam imkanı
Kariyer Olanakları
Mütercim - Tercümanlık (Rusça) bölümü mezunları çeviri büroları, mühendislik ve mimarlık firmaları, dış ticaret şirketleri, özel kurum ve kuruluşlar, turizm acenteleri ve turizm alanında faaliyet gösteren diğer işletmeler, haber ajansları, çeşitli Müsteşarlık ve Bakanlıklar, Türk Silahlı Kuvvetleri, elçilik ve dış temsilcilikler vb. çok çeşitli alanlarda görev yapabilmektedirler. Bunun yanı sıra yüksek dil hakimiyeti gerektiren Avrupa Birliği projeleri kapsamında, dil asistanlığı gibi görevleri de yürütebilmekte ve üniversitelerde akademik personel olarak görev alabilmektedirler.

​​​​​​

​​

güncelleme: 23.1.2019 13:15