Yazılım Geliştirme (İngilizce)

Yüksekokulumuz 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılında Yazılım Geliştirme (İngilizce) bölümüne öğrenci alımına başlamıştır.   

güncelleme: 5.11.2021 10:42

  Bölüm Başkanının Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz,

Yazılım Geliştirme yeni bir dünyaya açılan kapının giriş anahtarıdır. Bu dünya makinelerin insanlarla etkileşim içinde olduğu bir dünya olduğundan, bu dünyada var olabilmek için yeni bir dil hatta birkaç dil öğrenmek gerekmektedir. 
Yazılım geliştirme programımız boyunca öğreneceğiniz bu dillerle, makineyle aynı dilden konuşacak hale gelebileceksiniz. 
Dünya her zamankinden daha hızlı bir değişim ve dönüşümün içinde bulunuyor. Bu dönüşümün baş aktörü ve tasarımcısı aslında kendi oluşturduğumuz ve geliştirmeye devam ettiğimiz yapay zeka. Hergün, quintillion'larca kb veri üretmeye devam ediyoruz ve bu veri ile yapay zeka da öğrenmeye ve simülasyonlar yapmaya devam ediyor. Bu simülasyonların optimizasyonuyla yeni gelecek senaryoları ve yeni ihtiyaçlar oluşuyor. İstanbul Aydın Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Yazılım Geliştirme Bölümü ders müfredatı dönüşen dünyanın oluşan yeni ihtiyaçlarına göre hazırlanmıştır.

Yazılım Geliştirme bölümümüzde üniversite ortamının özgür atmosferine uygun olarak, tüm öğrencilerimizin kendine özel bir öğretim planlayabilmesine olanak sağlayacak modüler bir müfredat tasarımı sunmayı hedefledik. Bu sebeple çok geniş bir seçmeli ders havuzu oluşturduk.
Yazılım Geliştirme Bölümünde program boyunca alacağınız zorunlu dersler ile sizlere bütün programlama dilleri (Java, Python, C#, javascript, php, asp  vb.) ve bileşenleri (React, Android Studio, Flutter, ios native, wordpress, drupal, e-commerce modülleri vb.) hakkında başlangıç seviyesi bilgileri sunmayı amaçlıyoruz. 
Yazılım Geliştirme bölümü 3. Ve 4. Sınıfları ders programlarında ise öğrencilerimize, zengin seçmeli ders havuzumuzdan kendi ilerlemeleri ve kariyer planlarına uygun bir öğretim hayatını tasarlamaları konusunda özgür ama danışmanlı bir öğrenim hayatı sunmayı hedefliyoruz. Aynen yapay zekaya, insanoğlunun çeyrek asırdır sunduğu gibi…​​

Sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.


Duyurular

Aydın Dergi

Aydın Gazete

Rehbere Sor

İletişim Bilgileri

Tanıtım Filmi