Pilotaj (İngilizce)

  Dünyanın Her Yerinde İşiniz Hazır

Bölüm Dili %100 İngilizce olup, öğrencilerimiz 1 yıllık hazırlık eğitimini başarı ile tamamlamalarının ardından, 4 Yıllık Pilotaj Bölümü'nde Lisans eğitimlerine başlayacaklardır. Akademik dersler ile Pilotaj bölümü için uluslararası standartlarda zorunlu koşulan 1000 saati aşan teorik yer dersleri Üniversitemizde verilecektir.

230 saat uygulamalı uçuş Eğitimleri ise, anlaşmalı olduğumuz iş ortağımız SHGM Yetkili Uçuş Okulu "True Course Flight Academy" tarafından verilecektir. Uçuş eğitim bölgeleri İzmir-Kemalpaşa, İzmir- Selçuk, Muğla-Dalaman, Tekirdağ-Çorlu havalimanlarıdır.

Mezun olan Öğrencilerimiz hem Pilotaj bölümünden Lisans Diploması hem de Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden (SGHM) onaylı olarak Havayolu Ticari Pilot Lisansı (ATPL-A) alacaklardır.

 

Pilotaj Lisans Bölümü mezunu öğrencilerimiz, Level 6 seviyesinde İngilizce eğitim alarak gerek ulusal gerekse uluslararası Hava Taksi, İş jeti, Hava Ambulans Uçakları, Kargo Uçakları, Uçuş Okulları ve de havayollarındaki tüm iş imkanlarından yararlanabileceklerdir.


Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız..


       aydinlik-geleceğe-dogru-rota.JPG     pilotajj.png

   


güncelleme: 18.10.2022 18:56

    Bölüm Başkanının Mesajı

İstanbul Aydın Üniversitesi kurulmuş olduğu 2007 yılından itibaren birçok ön lisans ve lisans programı açmış olup Vakıf Üniversiteleri arasında öğrenci sayısı açısından Türkiye'nin en büyüğü unvanını taşımaktadır. YÖK'ün yayınladığı Vakıf Yükseköğretim Kurumları 2021 Raporu'na göre halen 37 392 öğrenci sayısı ile bu alandaki liderliği devam ettiren İstanbul Aydın Üniversitesi, gücünü günümüz ve geleceğin mesleklerine olan ihtiyacın doğru tespiti ve verdiği eğitim ve öğretimin kalitesinden almaktadır.

İstanbul Aydın Üniversitesi Pilotaj Bölümü küresel çaptaki pilot ihtiyacını gözeterek ulusal ve uluslararası düzeyde sivil pilot yetiştirmek üzere kurulmuştur. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş bir Onaylı Eğitim Organizasyonu (ATO) olan üniversitemiz uçuş eğitimleri için True Course Flight Academy ile yaptığı iş birliği sayesinde Pilotaj Eğitimini sağlam temellere dayandırmıştır.

ÖSYM sınavındaki gösterilen başarı ile İstanbul Aydın Üniversitesi ailesine katılan sevgili öğrencilerimiz 4 yıllık Pilotaj Eğitimi sonunda ileri düzeyde İngilizce öğrenecek, modüler eğitimleri tamamlayarak Havayolu Nakliye Pilot Lisansına sahip olacak (ATPL (A)) ve ticari havayolu pilotu olarak mesleki hayata başlayacaklardır.

İstikbali göklerde arayanlarla buluşmak dileğiyle…

Dr. Öğr. Üyesi Yavuz NACAKLI
İstanbul Aydın Üniversitesi Pilotaj Bölüm BaşkanıAydın Dergi

Aydın Gazete

Rehbere Sor

İletişim Bilgileri

Tanıtım Filmi