Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu

2003 yılında Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı öncülüğünde kurulan Anadolu Bil Meslek Yüksekokulu ile yola çıkan üniversitemiz, 2007 yılında öğrenci almaya başlamış ve kısa sürede Vakıf Üniversiteleri arasında en çok tercih edilen üniversite  olmuştur.

Üniversitemizde  12 fakülte, 2 yüksekokul, 3 meslek yüksekokulu ve 1 enstitüde eğitim-öğretim faaliyeti verilmektedir. 

10 farklı yerleşkede  eğitim veren üniversitemiz  öncü bir yükseköğretim kurumu olma vizyonu ile 2017-2018 akademik yılında Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bünyesinde; Gıda Teknolojisi ve Yönetim Bilişim Sistemleri bölümlerine öğrenci almıştır. 2021-2022 eğitim öğretim yılından itibaren ise Pilotaj ve Yazılım Geliştirme Bölümlerini de bünyesine katan Yüksekokulumuz sektörün ihtiyaçları doğrultusunda uygulamalı eğitimin öncüsü olma hedefindedir.


güncelleme: 7.10.2021 18:45

  Müdürün Mesajı

1.jpg

Değerli öğrencilerimiz, 

"Aydınlık bir geleceğe" sloganı ile yola çıkan üniversitemiz bünyesinde, sanayi iş birliği çerçevesinde, teorik eğitimin yanında Tükiye'nin entegre laboratuvar koşullarına sahip, tek bir alanda kurulu en büyük Techno Center merkezi bünyesinde yoğun uygulama ve atölye dersleri , sektör gezileri ile geliştirilmiş bir eğitim verme amacı ile kurulan yüksekokulumuz; Yönetim Bilişim Sistemleri, Gıda Teknolojisi, Yazılım Geliştirme (İngilizce) ve Pilotaj (İngilizce)  bölümlerinde eğitim vermektedir. Öğrencilerimize mezun olmadan önce staj ve yerinde uygulama dersleri ile sektör deneyimi kazandırmayı öncelikli görev olarak benimseyen yüksekokulumuzda ders planlarımız, sektör temsilcilerimiz ile yaptığımız toplantılarla onların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde düzenlenmiştir. Artan rekabet ve iş dünyasının zorlu koşulları içerisinde, gelecekte siz öğrencilerimizi, sektörün önde gelen kuruluşlarının üst yönetimlerinde görmek bizleri mutlu edecektir.

Prof. Dr. Gülümser ÜNKAYA
Yüksekokul Müdürü

Duyurular

Aydın Dergi

Aydın Gazete

Rehbere Sor

İletişim Bilgileri

Tanıtım Filmi