Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu

2003 yılında Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı öncülüğünde kurulan Anadolu Bil Meslek Yüksekokulu ile yola çıkan üniversitemiz, 2007 yılında öğrenci almaya başlamış ve kısa sürede Vakıf Üniversiteleri arasında en çok tercih edilen üniversite  olmuştur.

Üniversitemizde  12 fakülte, 2 yüksekokul, 3 meslek yüksekokulu ve 1 enstitüde eğitim-öğretim faaliyeti verilmektedir. 

10 farklı yerleşkede  eğitim veren üniversitemiz  öncü bir yükseköğretim kurumu olma vizyonu ile 2017-2018 akademik yılında Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bünyesinde; Gıda Teknolojisi ve Yönetim Bilişim Sistemleri bölümlerine öğrenci almıştır. 2021-2022 eğitim öğretim yılından itibaren ise Pilotaj ve Yazılım Geliştirme Bölümlerini de bünyesine katan Yüksekokulumuz sektörün ihtiyaçları doğrultusunda uygulamalı eğitimin öncüsü olma hedefindedir.


güncelleme: 19.10.2021 19:24

  Müdürün Mesajı


İstanbul Aydın Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, bilim ve teknoloji itici gücüyle artan rekabete koşut, dünyada ve Türkiye'de gün geçtikçe daha fazla ihtiyaç duyulan meslek eğitimi almış insan gücü yetiştirme amacı taşımaktadır. Mesleğe ağırlık veren ve aynı zamanda bilimsel bilgi üretme ve yayma becerisi de kazandıran Yüksekokulumuz, uygulama yönlü eğitimi ile Türkiye'nin önde gelen eğitim kurumlarındandır.  Türkçe ve İngilizce eğitim veren Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu  bünyesinde çok disiplinli eğitim hedefi taşıyan dört ayrı bölüm bulunmaktadır. Deneyimli ve nitelikli eğitim kadrosu, Türkiye'nin entegre laboratuvar koşullarına sahip Techno Center merkezi, sektör uzmanlarının işbirliği, yerinde uygulama dersleri, sosyal ve kültürel etkinlikleri, ulusal ve uluslararası değişim programları ile sağlam akademik ve mesleki altyapıya sahibiz. Kaynaklarımızı etkin kullanarak "Donanımlı ve Duyarlı Dünya İnsanı" yetiştirme misyonu ile var gücümüzle çalışıyoruz ve birlikte üretmek için buradayız. 

 

Prof.Dr. Meltem NURTANIŞ VELİOĞLU

Yüksekokul Müdürü

Duyurular

Aydın Dergi

Aydın Gazete

Rehbere Sor

İletişim Bilgileri

Tanıtım Filmi