Akademik Kadro

Yeni Medya ve İletişim Bölümü Akademik Kadrosu


 

Screen Shot 2017-06-21 at 08.43.28.png

Doç.Dr. Deniz YENGİN

e-posta: [email protected]


1978 İstanbul doğumlu Deniz Yengin, İstanbul Bilgi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nden lisans mezunu olmuştur. Yüksek Lisans eğitimini İstanbul Kültür Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Tasarımı Programı’nda tamamlamıştır. Doktora eğitimini ise Marmara Üniversitesi Sosyal bilimler Enstitüsü Bilişim Dalı’ndan alarak tamamlamıştır. İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nde Öğretim Üyesi ve İAÜ Yeni Medya Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü olan Yengin; Bilimsel Araştırma Yöntemleri, Sanal Gerçeklik, Büyük Veri, Nesnelerin İnterneti, Bilişim Toplumu, Gözetim Toplumu, Teknolojik Determinizm, Dokunmatik Toplum, Sosyal Medya, Yeni Medya, Dijital Oyunlar ve İletişim Araçları üzerine çalışmalar yapmaktadır. İstanbul Aydın Üniversitesi Yeni Medya Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde kurulan Virtual Reality (Sanal Gerçeklik) Laboratuvarında dijital içerik üretimi ve bunlara bağlı ampirik bilimsel araştırmalar yapmaktadır. Lisans ve lisansüstü uygulamalı ve kuramsal dersler veren Yengin, koyu bir Beşiktaş taraftarıdır. Bu alanda yayınlanmış kitapları;

- İletişim Çalışmalarında Araştırma Yöntemleri ve Uygulamaları, 2017.
- Sosyal Medya Araştırmaları, Paloma Yayınları, 2015.

- Yeni Medya ve Dokunmatik Toplum, Derin Yayınları, 2014.
- Yeni Medya Ve..., Anahtar Yayınları, 2012. 
- Dijital Oyunlarda Şiddet, Beta Yayınları, 2012.

Screen Shot 2017-06-21 at 08.43.22.png
Dr. Öğr. Üyesi Gökmen Hakan KARADAĞ
e-posta: [email protected]


Yrd. Doç. Dr. Gökmen H. Karadağ Akademisyen, TV Habercisi, İletişim Danışmanı, Kişisel Gelişim Eğitmeni, Yazar…

2001 yılından bu yana üniversitelerde iletişim üzerine dersler veriyor. Geleneksel medyada 20 yıl TV haberciliği yapmış bir isim olarak, 2014’ten bu yana, “Yeni Medya, Dijital Medya, TV Yayıncılığının ve TV Haberciliğinin Geleceği” üzerine çalışıyor. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinde tamamladı. Yüksek lisans ve doktorasını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İletişim Bilimleri üzerine yaptı. Kısa bir mühendislik kariyerinin ardından iletişim ve medya sektörüne geçti. HBB, Star, Kanal 6, Kanal D, brt ve tv8’de muhabirlikten anchorman’liğe kadar her aşamada çalıştı. En çok bilinen işi tv8’de 11 yıl yaptığı “Haberaktif” ve 4 yıl yaptığı “8. Gün” programları oldu. 2006’da Radyo TV Gazetecileri Derneği ve 2012’de Antalya TV Ödülleri’nde yılın en iyisi seçildi. Etika Yayınevi’nden 2000 yılında çıkmış “TV Haber Programcılığı ve Bir Örnek: 32.Gün” ve Güncel Yayıncılık’tan 2006’da çıkmış “AB’nin Medyası Medyanın AB’si” adlı kitapları bulunuyor.

 

Screen Shot 2017-06-21 at 08.41.40.png 

Dr. Öğr. Üyesi Ayten ÖVÜR

e-posta: [email protected]

 

1974 Fatsa doğumlu Ayten Övür Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nden lisans mezunu olmuştur. Lisans eğitimi sırasında Marmara Üniversitesi Haber Ajansı’nda (MİHA) gazeteciliğe başlamış ve Nokta Dergisinde muhabir olarak çalışmıştır. Lisans eğitiminin ardından University of California Los Angeles’da (UCLA) TV gazeteciliği eğitimi alan Övür, New York’ta The Resident isimli gazetede foto muhabiri olarak görev yapmıştır. tv8 haber merkezinde 8 sene internet editörü olarak çalışan Övür, aynı dönemde Marmara Üniversitesi Radyo TV ve Sinema Anabilim Dalı İletişim Bilimleri Bilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. CNNTürk kanalında yayınlanan “Mithat Bereket ile +1” isimli haber programın editörlüğünü yapan Ayten Övür, haber merkezinde de writer olarak çalışmıştır. İspanyolca dil eğitimini Küba ve Peru’da tamamlayan Övür ardından Doğan Haber Ajansı’nda (DHA), önce internet editörü daha sonra da Dış Haberler Editörlüğü yapmıştır. Övür, bu sırada Marmara Üniversitesinde İletişim Bilimleri üzerine doktorasını tamamlamıştır. 22 yıllık gazeteciliğin ardından İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV ve Sinema bölümünde öğretim üyesi olan Ayten Övür Medya ve Propaganda, Belgesel Fotoğrafçılık, Gündem Analizi, Medya ve Tüketim Toplumu, Haber Uygulamaları derslerini vermektedir.


IMG_7481.JPG

Arş.Gör. Tamer BAYRAK

e-posta: [email protected]

 

1988 İstanbul doğumlu Tamer Bayrak, İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Fakültesi İletişim Tasarımı Bölümü’nden lisans mezunu olmuştur. Yüksek Lisans eğitimini İstanbul Kültür Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Tasarımı Programı’nda tamamlamıştır. Doktora eğitimini İstanbul Aydın Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde devam ettirmektedir. İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olan Bayrak; kısa metrajlı filmler çekmiş, Sanal Gerçeklik, Yeni Medya, Dijital Oyunlar, Teknolojik Determinizm, Araştırma Yöntemleri ve İletişim üzerine çalışmalar yapmaktadır.

8e80c6fd-817f-4832-901a-2298053f8089.jpeg
Arş. Gör. İrem YENİCELER

​​​

1996 İstanbul doğumlu İrem Yeniceler, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nden ve yandal olarak da İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Genel Gazetecilik Programı'nda devam ettirmektedir. İstanbul Aydın Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim Bölümü'nde Araştırma Görevlisi olan Yeniceler; kısa metrajlı filmler çekmiş, Yeni Medya, Dijitalleşme ve İletişim üzerine çalışmalar yapmaktadır.

güncelleme: 24.1.2019 17:53