İAÜ Reklam Atölyesi


 reklam_atolyesi_logo-02.png              

İAÜ REKLAM ATÖLYESİ HAKKINDA

İAÜ Reklam Atölyesi, İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü tarafından 2017 yılında kurulmuştur.  İAÜ Reklam Atölyesi bugün Dr. Öğr. Gonca Yıldırım tarafından koordine edilmektedirİAÜ Reklam Atölyesi'nin kurulma amacı, bölüm öğrencilerine derslerde öğrendikleri teorik bilgilerle ve uygulamayı birleştirebilme olanağı sunmak ve sektör tarafından İstanbul Aydın Üniversitesi bölüm mezunlarının tercih edilme oranını arttırmaktır. Bunun yanı sıra bölüm öğretim elemanları ve öğrencileri ile stratejik reklam kampanyaları gerçekleştirmek, reklamcılık sektöründeki gerçek ve tüzel kişiler ile bölüm öğrencileri arasındaki işbirliğini güçlendirmeye katkıda bulunmak amaçlanmaktadır.

2018 – 2019 eğitim – öğretim yılında 53 öğrencinin gönüllü olarak çalıştığı atölye kapsamında ilk etapta İAÜ Reklam Atölye bloğu ve sosyal medya hesapları oluşturulmuştur, öğrenciler tarafından içerikler oluşturularak düzenli olarak hedef kitle ile paylaşılmaktadır. Ayrıca İAÜ Reklam Atölyesi, bölüm öğrencilerinin sektör profesyonelleri ile bir araya getirmek amacıyla "İAÜ Reklam Atölyesi Etkinlikler Dizisi" adı altında etkinlikler dizisi gerçekleştirmektedir. 2017 – 2018 eğitim öğretim yılında toplam 7 adet  2018-2019 eğitim-öğretim yılında 15 adet etkinlik düzenlenmiş ve üye öğrenciler etkinlik sırasında görev almıştır. 

İAÜ Reklam Atölyesi, Üniversite İçi Etkinlik Koordinatörlüğü, Üniversite Dışı Etkinlik Koordinatörlüğü ve Sosyal Medya Koordinatörlüğü olarak üç departmandan oluşmaktadır. Bu departmanların başında 3. Sınıftan öğrenciler bulunmakta, bunların bağlı olduğu Atölye Koordinatörü ise tüm atölyenin yönetiminden sorumlu olmaktadır. Atölye üyeleri hafta içi her gün R Blok -4. Katta bulunan atölye bürosunda sırayla nöbet tutmakta ve aktif çalışmaktadır. Çalışmalar özellikle sosyal medyada aktif biçimde yer almaktadır.  https://iaureklam.wordpress.com/isimli blogta öğrenciler düzenli olarak haber, yazı ve röportaj yayınlamaktadır. Bu etkinliklerde1. 2. 3. ve 4. sınıf öğrenciler değişmeli olarak görev almaktadır. Konukların ayarlanması, salonun tahsis edilmesi, görsellerin hazırlanması ve etkinliğin tanıtımı konusunda çalışmaktadır. Aynı zamanda tüm etkinlikler Facebook sayfası üzerinden canlı yayınlanmaktadır.

Ayrıca İAÜ Reklam Atölyesi, bölüm öğrencilerinin sektör profesyonelleri ile bir araya getirmek amacıyla "İAÜ Reklam Atölyesi Etkinlikler Dizisi" adı altında düzenlediği etkinlikler serisine 2019 – 2020 eğitim öğretim yılında da devam etmiş, güz dönemi toplam 11 adet etkinlik düzenlenmiş ve üye öğrenciler etkinlik sırasında görev almıştır.

 

Öğrencilerimiz sadece üniversite bünyesinde değil aynı zamanda farklı üniversite ve kurumlar tarafından düzenlenen Pazarlama Zirvesi, Adhere, Marka Günleri gibi etkinliklere katılımları konusunda da teşvik edilmektedirler. Bu etkinliklerin bazılarına bölüm başkanı ve diğer bölüm öğretim elemanlarıyla kimi zaman da kendileri grup halinde katılmaktadırlar. Özellikle Reklamcılık, Pazarlama İletişimi konularda yarışmalar takip edilerek öğrencilerimizin bu yarışmalara katılımları teşvik edilmektedir. Konuyla ilgili süreçte kendilerine bölüm başkanı ve bölüm öğretim elemanları tarafından mentorluk yapılmaktadır.


İAÜ Reklam Atölyesi, İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Halit Aydın Kampüsü’nde R Blok eksi dördüncü katta yer almaktadır.

serhan_ok.JPG

reklamcilik-vakfi.JPG

adhere.jpg

güncelleme: 12.2.2020 13:48