TV Stüdyosu

iletişimfakültesi1.jpg

UYGULAMALI TELEVİZYON EĞİTİM STÜDYOSU

 

İletişim Fakültesi'nde öğrenim görmekte olan öğrencilerin iletişim sektörünün ihtiyaç duyduğu becerileri ve nitelikleri kazandırmak amaçlı olarak kurulan Uygulamalı Televizyon Eğitim Stüdyosu R Blok -2 ve -3 katlarında bulunmaktadır.

 

Stüdyo Birimleri

Dijital Sanatlar ve Kurgu Koridoru: 6 MAC ve 6 masaüstü bilgisayar ile yaratıcı uygulama destek programları sağlanmaktadır. Programların son sürüm halleri mevcuttur.

 

Stüdyo

186 metrekare genişliğinde olan stüdyomuzda; 3 adet kablosuz IP tabanlı veri aktarımı sağlayan full hd broadcast kamera, dijital ses, led ışık ve truss sistemleri bulunmaktadır.

 

Haber, Program ve TV Dizisi Uygulama alanlarında yer alan dekorlar

Haber masası dekoru;  Müzik-Söyleşi Program dekoru ve Uygulama Derslik- Atölye alanı.

Kablosuz IP tabanlı yayıncılık olanağı sağlayan 4K çözünürlüğe uyumlu tümleşik sistemler ana kumanda odası ile kontrol edilmektedir.

Seslendirme Odası: Odanın, canlı müzik-seslendirme-efekt üretimine yönelik kullanımları mevcuttur. Bunun haricinde kayıt dışında, edit-miks çalışmaları da yapılmaktadır.

Aktüel kamera paketleri: Öğrencilerimizin stüdyo dışı haber, kısa film çekimlerine uygun 3 adet full hd kameralar vardır.

Canlı Yayın Ünitesi :  Web TV yayına çıkış ünitesi ve canlı yayın sistemi olarak kullanılmaktadır. Sabit ve gezici olarak kullanılabilmektedir.

Teknik Oda : Öğrenilerin okul içinde ve dışında kullanımları için stüdyoya ek olarak kamera- ışık- ses sistemleri mevcuttur.

 

FOTOĞRAF EĞİTİM STÜDYOSU

Fotoğraf stüdyomuz çağdaş bir okul fotoğraf stüdyosudur. Stüdyomuzda beton/ alçıpan karışımı sistemle yapılmış doğal kıvrımlı bir adet sonsuz gri fon mevcuttur. Yine stüdyomuzda 4 adet yaklaşık 3000 Watt'lık ışık sistemi ile bu ışık sistemine yardımcı olan ayak, boom, softbox, oktabox ve benzer aksesuarlar mevcuttur.

 

Stüdyomuzda orta boy ürün çekiminden moda çekimine, still-life çekimden masaütü çekime kadar topluluk fotoğrafları da olmak üzere birçok çekim yapılabilmektedir. Stüdyomuz bir öğrenci ders izleme ve uygulama stüdyosu olarak düzenlendiği için, yaklaşık  60 öğrencinin uygulamaları izleyebileceği ve katılabileceği bir hacimdedir.  

  

 

 

tv-studyosu.jpg

güncelleme: 10.7.2020 17:43