Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması'ndan Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümüne Ödül

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarım Bölümü son sınıf öğrencisi Ayşe Sara Arslan, "Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB)" tarafından "Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)" koordinatörlüğü ve "T.C. Ticaret Bakanlığı" desteği ile düzenlenen "Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması"nı kazanarak 1. oldu.

Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarım Bölümü öğrencilerimiz, bu yıl "DOĞA'YA DOKUNUŞ" teması ile düzenlen 7. DENİB Ev ve Plaj Giysileri tasarım yarışmasına, öğretim görevlisi Cihan Bahar'ın koordinasyonu ile hazırlandılar.  25 Nisan 2019'da başlayan maraton tüm yaz boyunca sürdü. 20 Temmuz 2019'daki elemede ilk 20'de 5 öğrencimiz Ayşe Nur Gündüz, Ayşe Sara Arslan, Ahmet Dikbaş, Nalin Kol ve Mehdiye Emini yer aldılar. 27 Temmuz 2019'da yapılan mülakat ve koleksiyon sunumları sonrasında öğrencilerimizden Ayşe Nur Gündüz ve Ayşe Sara Arslan ilk 10'a kaldılar.

1 Kasım 2019'da Uğurkan Erez'in koreografisiyle Denizli'de düzenlenen defile ve içlerinde Yıldırım Mayruk'un da bulunduğu jürinin seçimi ile sonuçlanan yarışmada 1. lik ödülünü "Fısıltı" isimli koleksiyonu ile öğrencimiz Ayşe Sara Arslan, 2. lik ödülünü "Hiera" isimli koleksiyonu ile Gizem Nur Bağ, üçüncülük ödülünü "Rainbow Eucalyptus" isimli koleksiyonu ile Mihriban Bertan ve jüri özel ödülünü "Yeniden" isimli koleksiyonu ile Hilal Karakaş aldı. 

DENİB başkanı Hüseyin Memişoğlu'nun ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğe TİM başkanı İsmail Gülle, Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Değirmenci, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan ve birçok Denizli'li iş insanı katıldı.
güncelleme: 25.11.2019 15:30