Kabul Koşulları

Türk öğrenciler, İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümüne Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) yaptığı Yükseköğretim Kurumları Sınav (YKS) sonucuna göre kabul edilirler. Daha fazla bilgi için https://www.osym.gov.tr/ adresinden yararlanabilirsiniz.
Yabancı uyruklu öğrenciler, programa üniversiteye yaptıkları direkt başvuruların değerlendirilmesi sonucunda kabul edilir. Daha fazla bilgi için Kurumsal Bilgileri menüsünde yer alan Lisans ve Ön Lisans Kabul Prosedürleri ve Kayıt Prosedürleri ve Kayıt Prosedürleri bölümünü ziyaret ediniz.

Türk öğrenciler, İLKÖĞRETİM MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ Programına Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinin  (ÖSYM) yaptığı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonucuna göre SAY puan türünden kabul edilirler. Daha fazla bilgi için https://www.osym.gov.tr/  adresinden yararlanabilirsiniz.

Yabancı uyruklu öğrenciler, programa üniversiteye yaptıkları direkt başvuruların değerlendirilmesi sonucunda kabul edilirler. Daha fazla bilgi için Kurumsal Bilgiler menüsünde yer alan Lisans ve Ön Lisans Kabul Prosedürleri ve Kayıt Prosedürleri bölümünü ziyaret ediniz.

​​​​​​​​

güncelleme: 8.7.2021 14:41