Sign In

 Hakkımızda

İstanbul Aydın Üniversitesi Web/Sosyal Medya Koordinatörlüğü, kurumsal web siteleri başta olmak üzere, üniversitenin bağlı olduğu tüm web sitelerin alt yapı hizmetlerini gelişen teknolojiye ayak uydurarak gelişen son tekonoloji web siteleri ile güncel verileri ile kullanıma sunmaktadır.

Yapılan yeni tasarım ile kullanımı kolay, mobil uyumlu, tarayıcı bağımsız, user friendly (kullanıcı dostu) bir format hazırlanmakta ve ziyaretçilerin sitede daha uzun süre vakit geçirmeleri hedeflenmektedir.
 
Web sitelerimiz hazırlanırken, temel kurallar baz alındığı gibi tasarımsal olarak şık bir görüntüye ulaşılması da hedeflenmiştir. Bunun yanı sıra öz kaynaklarımız, yatırımlarımız, kampüsümüz, laboratuvar ve sınıflarımız ile alt birimlerimize ait detaylar da site içerisine eklenerek hedef kitlemize en kısa yoldan doğru bilgi aktararak arama motorlarında zirvede kalmamız amaçlanmıştır.
 
11 fakülte, 29 araştırma merkezi, 3 meslek yüksekokulu, 2 yüksekokul, 3 enstitü, Tıp Fakültesi Hastanesi, Diş Hastaneleri, Sürekli Eğitim Merkezi ve proje – konferans bazlı dönemlik tasarlanan web siteleri sorumluluğumuz altında ilerlemektedir.
Sharepoint alt yapısı ile kullanıcılarına tam dinamik web sayfaları hazırlanmasına imkan sağlamaktadır.
 
Web sitelerimizin teknolojik alt yapısına yapılan yatırımların eş zamanlı olarak desteklenmesi için güncel verilerin farklı dil desteklerine de ayak uydurması ve bu şekilde barındırılması gerekmektedir. Bu nedenle mevcut tüm içerikler web sitesinin desteklediği başta İngilizce olmak üzere Rusça, Arapça ve Çince dillerine de zemin hazırlamaktadır.güncelleme: 28.4.2017 20:06