Sign In

 Sık Sorulan Sorular

​​

1.Kayıt tarihleri ve ödeme şartlarını nasıl öğrenebilirim?

İlgili öğretim yılına ait kayıt yenileme bilgileri Güz Dönemi finallerinden önce öğrencilerimize kişisel öğrenci sistemlerinden duyurulmaktadır.

 ​

2. Burs geçerlilik süresi kaç yıldır?

Diş Hekimliği Fakültesi'nde hazırlık okuyanlar 6 yıl, hazırlık okumayanlar 5 yıl, öğretim dili Türkçe olan tüm lisans programlarında 4 yıl, öğretim dili yabancı dil olan önlisans programlarında hazırlık okuyanlar 3 yıl, hazırlık okumayanlar 2 yıl ve öğretim dili Türkçe olan tüm önlisans programlarında 2 yıl süre ile geçerlidir. İntibak ile sınıfları belirlenen öğrencilerin bursları lisanslar için 4.sınıfa, önlisanslar için 2.sınıfa kadar geçerlidir. Eğitim-öğretimi dönemini tamamlayan öğrenciler Güz ve Bahar dönemlerinde kredi ücreti öderler.

 

3. Özel burs başvuruları nasıl yapılır?

İstanbul Aydın Üniversitesi'nin ihtiyaç sahibi öğrencilere verdiği özel burslara 2016-2017 eğitim yılından itibaren öğrencilerin AYSIS sistemleri üzerinden başvuru yapılmaktadır.​​

 

4. Başarı bursları nasıl verilmektedir?

Genel Not Ortalaması (GNO) 3.5 ve üzerinde olan bölüm birinci, ikinci ve üçüncülerine (tüm ders yükünü alanlar) öğrenci işleri daire başkanlığı tarafından belirlenen liste esas alınarak uygulanır. Ayrıca başvuru yapılmasına gerek yoktur.

 

5. Kayıt dondurma şartları nelerdir?

Kayıt dondurmak isteyen öğrencilerin öncelikle kayıt yenileme yapması gereklidir. Ödenen ücret bir sonraki yılın eğitim ücretinden düşülür. Kayıt dondurma işlemleri fakültelerine verilen dilekçelerin değerlendirilmesi sonucunda yapılmaktadır.  

güncelleme: 21.12.2016 12:02