Sign In

 Öğrenci Koçluğu - Modül 2 - İleri Seviye

güncelleme: 16.11.2017 13:14

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU 

İLERİ SEVİYE

Öğrenci Koçluğu eğitimini alarak bu eğitime katılan katılımcılara Öğrenci Koçluğunun Profesyonel hayata uyarlanmasındaki püf noktaları, sunumu, tanıtımı ve uygulama alanları ile ilgili olarak Profesyonel Eğitimci kadromuz tarafından Koçluk yapılacaktır. Ayrıca katılımcılara, Anlayarak Hızlı Okuma, Hafıza Teknikleri, Dizilim Sporu, Resfebe ve Zihin Geliştiren oyunlarının eğitimi verilip,  Öğrenci Koçluğundaki kullanım alanları ve kazanımları ile ilgili uygulamalar yapılacaktır.

Uygulamalar:

1 – HIZLI OKUMA TEKNİKLERİ
Günümüzde istediğimiz bilgiye hızla ulaşma ve öğrenme çok önemlidir. Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri ile ilkokuldan itibaren kullandığımız yanlış okuma alışkanlıklarından kurtulma hedeflenmiştir. Bunların yerini alacak yeni okuma alışkanlıkları ile daha hızlı ve daha iyi anlayarak okuma mümkün olacaktır.Bu eğitim ile katılımcıların yavaş okumaya neden olan okuma frenlerinden kurtulup anlayarak hızlı okumalarını, bilinçaltı öğrenme teknikleri ile öğrendiklerini kolayca uygulayabilmelerini amaçlıyoruz.

2 -  HAFIZA TEKNİKLERİ
Hafıza Teknikleri, bilinçaltının öğrenme ilkeleri doğrultusunda çok daha kısa sürede daha kalıcı öğrenmeyi ve zihnin çalışma ve algılama kapasitesini arttırmayı sağlayan bir eğitimdir.
Ayrıca ders çalışmayı son derece keyifli ve eğlenceli bir hale getirir. Öğrenci bir kez çalıştığı konuyu keyif alarak çalışmakta ve defalarca çalışmasına gerek kalmadan kavrayabilmektedir.
Hafıza teknikleri hem kısa sürede verimli öğrenmeyi sağlarken hem de öğrenci için psikolojik bir motivasyon kaynağıdır.

3 – DİZİLİM SPORU
Dizilim sporu üzerine araştırma yapan bilim insanları, sporun el göz koordinasyonunu geliştirdiği, vücudun çift taraflı uyumunu sağladığı ve motor becerileri artırdığı konusunda hemfikir.
Çocuklar başta olmak üzere, yetişkinler arasında da sevilen bir spor olan Dizilim Sporu, birçok spor dalında gereksinim duyulan fiziksel efordan ziyade motor becerilere ve beyin fonksiyonlarına göre başarı sağladığından, çocukların bu sporu yapması uzmanlar tarafından da öneriliyor.

4 – RESFEBE VE ZİHİN GELİŞTİREN OYUNLAR
Resfebe, kelime veya kelime gruplarının, harf, sayı ve resimlerle temsil edilmesiyle oluşturulan bir oyundur. Resfebe resim ve alfabe kelimelerinden türetilmiştir. Resfebe Zekâ gelişimine katkı sağladığı gibi analitik düşünme becerisi de kazandırıyor. Farklı yöntemler kullanarak çözüme ulaşmayı öğreten Resfebe çalışmaları öğrencilerin çözüm yeteneklerini kısa sürede önemli ölçüde geliştirmektedir.  Ayrıca, SAYGIN VE SAYGIN EĞİTİM uzmanları tarafından hazırlanan zihin geliştiren oyunlar öğrencilerin zihinsel fonksiyonlarının gelişimine önemli katkılar sağlamaktadır.      

Eğitmenlerimi Bilmek İsterim.

Oğuz SAYGIN  - Kişisel Gelişim ve NLP uzmanı - Eğitimci Yazar - Saygın & Saygın CEO 
İstanbul Aydın Üniversitesi - Sürekli Eğitim Merkezi - Yarı Zamanlı Eğitmen  
Oğuz Saygın Anthony Robbins'in hocası "ilk Master Trainer" Dr. Wyatt Woodsmall'dan eğitim alarak NLP Trainer olmuştur. INLPTA üyesi ve uluslararası yetkili eğitmenidir. 2008 yılında Düşünce Akademisi'ni kurmuştur. 1996′dan beri çeşitli radyo ve televizyon programlarına katılmış, gazete ve dergilerde makaleleri yayınlanmış, yüzlerce dershane, kurum ve şirkete seminerler verip danışmanlık yapmıştır. Kitaplarında teoriden çok yaşanmış olaylara ve pratik çözümlere yer veren Oğuz Saygın'ın 1998 yılında yazmış olduğu ilk kitabı Negatif Limanlardan Pozitif Sulara bugüne kadar 96 baskı yapmıştır. 

http://www.sayginsaygin.com/oguz-saygin.aspx

Uzm. Psk. Ekrem SAYGIN
İstanbul Aydın Üniversitesi - Sürekli Eğitim Merkezi - Yarı Zamanlı Eğitmen 
http://www.sayginsaygin.com/ekrem-saygin.aspx

Samet SARI
İstanbul Aydın Üniversitesi - Sürekli Eğitim Merkezi - Yarı Zamanlı Eğitmen 
http://www.sayginsaygin.com/samet-sari.aspx

Burak KARACA
İstanbul Aydın Üniversitesi - Sürekli Eğitim Merkezi - Yarı Zamanlı Eğitmen 
http://www.sayginsaygin.com/burak-karaca.aspx


Eğitimin Süresi:

21 Saat

Eğitimin Ücreti: 750 TL

ERKEN KAYIT KAMPANYASI
Kayıt Tarihiİnd. Oranıİnd. Ücret
15 Kasım 201720%  600 TL

Ücretlerimize KDV Dahildir.

Eğitimin Tarihleri:
18 Kasım 2017-19 Kasım 2017-25 Kasım 2017
Saat: 09.00 - 16.00

Program Sonunda Verilen Belgeler:
Eğitim Sertifikası

Ödeme Seçenekleri:
* Yerleşkelerimizden Nakit yada Kredi Kartı,
* Banka EFT yada Havale,

İLETİŞİM
T:444 1 428 / 65005-65006

M:0535 032 34 82
Mihrican Özdinçer


   Banka Hesap Numaramız:

   DENİZBANK

   Karaköy Ticari Merkez Şubesi

   Hesap No: 4060-1771107-373

   IBAN : TR32 0013 4000 0017 7110 7001 10