Sign In

Akademiden

güncelleme: 31.3.2017 13:55


İAÜ Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi Diş Hekimi Gizem Terzioğlu Kablan, mantarların neden olduğu ağız içi lezyonlarına karşı biberon ve emzik hijyeninin yanı sıra ağız içi temizliğinin önemli olduğuna dikkat çekiyor.
İAÜ Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşen Nekora Azak, tedavinin minimal kayıp ile dişlerin ve etrafındaki dokuların uzun süre sağlıklı kalmasını sağladığına vurgu yapıyor.
Bilim dünyasının çürük yapan bakterileri yok eden ve ‘çürümeyen dişler’ üzerinde çalışmalar yürüttüğünü belirten Yrd. Doç. Dr. Sertaç Aksakallı, üç boyutlu baskı teknolojisinin bu alanda etkin bir rol üstlenebileceğine işaret ediyor.
İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sait Mete Üçok, lazer tedavisi ile anestezik uygulama ihtiyacının azaldığını ve daha az ağrılı cerrahi işlemlere imkan verdiğini söylüyor.
Yrd. Doç. M. Baki Velibeyoğlu, diş hekimlerine yardımcı olabilecek, laboratuvar aşamalarını yürütebilecek nitelikli teknik elemanlar yetiştirerek bu alandaki ihtiyacı karşıladıklarına vurgu yapıyor.
Afgan asıllı Hidayatullah Arghandabi’nin yaşam öyküsü bugünlerde üniversite tercihi yapacak birçok gence ilham verecek.
Üniversite adaylarının tercih sırasında en çok dikkat ettiği konulardan biri olan burslar, hem öğrencinin tercihini etkiliyor, hem de eğitim esnasında motive ediyor.
İstanbul Aydın Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Indrani Kalkan ve Merve Atınç, beslenme bozukluklarının ölüme varabilen sonuçlarının olabileceğini söyledi.
İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ), 2003 yılında Anadolu Bil Meslek Yüksek Okulu ile eğitim ve öğretim hayatına başlamış, Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı (AKEV) bünyesinde yer alan bir vakıf üniversitedir.
İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Endodonti Uzmanı Dr. Dt. Dilara Arslan, kanal tedavisinin bitimi sonrasında ağrıların uzun süre devam etmesi halinde dişin fonksiyona girmesini engelleyen ağrıların hekim tarafından tekrar gözden...
İstanbul Aydın Üniversitesinin girişimcilik hızlandırıcı programı Incubation İstanbul'da, girişimcilerin inovatif iş fikirleri kuluçkadan çıkmaya hazırlanıyor.
Yazın gelmesiyle birlikte artan boğulma vakaları uzmanları harekete geçirdi. İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Güray Demir, boğulma vakalarına ve bunları önlemek için yapılması gerekenlere dikkat çekerek vatandaşları uyardı.
İstanbul Aydın Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi Diş Hekimi Aylin Bal, diş çürüğünün oluşma nedenlerini beslenme tarzımızın belirlediğine işaret ediyor.
Araştırmalar dental implantların başarı oranının yüzde 95 olduğunu gösterse de, İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sercan Küçükkurt, implant için güçlü ve yeterli bir çene kemiğinin olması gerektiğine dikkat...
İstanbul Aydın Üniversitesi ekibi, Konya’da düzenlenen MEB Uluslararası Robot Yarışması’nın sumo robot kategorisinde Türkiye ikincisi oldu.
Son beş yıl içinde Türkiye genelinde boşanmalara etki eden faktörler, İstanbul Aydın Üniversitesinin düzenlediği bir yarışmayla ortaya konacak.
İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Serap Karakış Akcan, manuel diş fırçalarında olduğu gibi, elektrikli-şarjlı diş fırçalarında da uygun teknik, doğru basınç ve sürede fırçalama gerçekleşmezse, dişetlerinde...
İstanbul Aydın Üniversitesi, “dünya üniversitesi” vizyonu ile mezunlarına dünyanın her yerinde lisansüstü eğitim ve iş imkanları sunuyor.
İstanbul Aydın Üniversitesinin her yıl düzenlediği Lise Yaz Okulları başladı.
Nitelikli ve deneyimli sağlık personeline olan ihtiyaç, artan kamu ve özel sağlık kuruluşu sayısına paralel olarak her geçen gün yükseliş eğilimi gösteriyor.
Tıp Fakültesi, Tıp Fakültesi Hastanesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Fakültesi ve Sağlık Meslek Yüksekokulu’na yaptığı yatırımlarla sağlık eğitimi alanında fark yaratan İstanbul Aydın Üniversitesi, sağlık alanında yetişmiş insan gücüne duyulan ihtiyacı
Özel hastane ve sağlık kuruluşlarının artması, sağlık personeline ihtiyacı doğururken, ameliyathane hizmetleri alanında çalışacak teknikerler de en çok aranan teknik elemanlar arasında bulunuyor.
Geçtiğimiz yıl İstanbul Aydın Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde eğitimlere başlayan Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğrencileri, sağlıklı beslenme bilincinin kazandırılması ve doğru beslenme ilkelerinin uygulanması konusunda yapacakları çalışmalarl
Türkiye Sigarayla Savaş Derneğinin bu yıl 18’incisini düzenlediği “İnsanlığın Gerçek Dostları” Ödül Töreni, 4 Mayıs 2017 Perşembe akşamı Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirildi.
İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Araştırma Görevlisi Dt. Sevda Öztürk, dişi haddinden fazla ve sık bir şekilde beyazlatmanın dişte doku kayıpları yaratacağını ve dişlerin grimtrak bir renk almaya başlayacağına vurgu yapıyor.
İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Ağız Diş ve Çene Radyolojisi A.B.D. Başkanı Yrd. Doç. Dr. Esra Somtürk, diş tedavilerinin zamanında yapılması ve hastaların ağız diş sağlığı kontrollerini rutin olarak yaptırmalarının tüm vücut sağlığı için de son derece
İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencileri, sağlık alanında yer yer hayati önem taşıyan biyomedikal cihazları inovatif bir yaklaşımla yeniden üretiyor. Öğrenciler, geliştirdikleri cihazları, gerçekleştirilen bir sergiyle tanıttı.
Aralıklı olan dişler çoğu zaman sadece estetik bir sorun olarak algılansa da, arka planda diş kayıplarına yol açabilecek önemli bir problem.
İstanbul Aydın Üniversitesi, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin gerçekleştirdiği “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” araştırmasının “Eğitim Hizmetleri” kategorisinde ikincilik ödülünü kazandı.
21. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri Adayları Açıklandı!
Yrd. Doç. Dr. Ufuk Fatih KÜÇÜKALİ'nin "Sanallaşmanın Toplum Hayatına Etkileri" makalesi
İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Florya Kampüsü’nde yapılan çalıştaya, birçok akademisyen, araştırmacı gazeteci, sosyolog ve konusunda uzman kişiler katıldı.